
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 9250A |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 82 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 180 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 140mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.44Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 10.5MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 9250A-823-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3UH 357MA 550 MOHM
FIXED IND 68UH 360MA 240 MOHM TH
FIXED IND 2.7UH 1.11A 160 MOHM
FIXED IND 82UH 180MA 2.44 OHM TH
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ HCSL
CAP ALUM 10UF 63V AXIAL
LED COB CXB1830 NEUT WHT SQUARE