
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SPM-LR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Metal |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 3.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | 5A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 59.4mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.118" W (3.20mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SPM3012T-1R0M-CA02 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 250MA 1.6 OHM SMD
FIXED IND 40NH 200MA 550 MOHM
FIXED IND 440NH 50A 0.35 MOHM
FIXED IND 1UH 3.4A 59.4 MOHM SMD
FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE
CONN HEADER SMD 40POS 1.27MM
CONN HEADER VERT 72POS 2.54MM