
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.3 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 9 A |
| Current - Saturation (Isat): | 11A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 8.84mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 53MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.394" L x 0.386" W (10.00mm x 9.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.197" (5.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of NR10050T1R3N is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1UH 2.4A 60 MOHM SMD
0.4UH, 20%, 0.85MOHM, 40AMP MAX.
FIXED IND 220NH 40A 0.72MOHM SMD
FIXED IND 1UH 9A 11 MOHM SMD
FIXED IND 1.3UH 9A 8.84 MOHM SMD
DC DC CONVERTER 95V 25W
FIXED IND 820NH 695MA 260 MOHM