
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SRU1028 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 5.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4.8A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 11mOhm |
| Q @ Freq: | 12 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 65MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SRU1028-2R2Y is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8MH 350MA 8 OHM SMD
FIXED IND 12NH 640MA 120 MOHM
FIXED IND 110NH 300MA 610 MOHM
FIXED IND 2.2UH 5.3A 11 MOHM SMD
MEMS OSC XO 133.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ LVDS
SLIDE POT 1K OHM 0.1W TOP 30MM