
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ISC-1210 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 320 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 900mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 65MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of ISC1210BN2R2K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IND POWDER 8.20UH 9A
FIXED IND 3.3UH 11A 11.8MOHM SMD
FIXED IND 270NH 200MA 1.9 OHM
CAP CER 1206 47PF 100V ULTRA STA
FIXED IND 2.2UH 320MA 900 MOHM
IC REG LINEAR POS ADJ 1.1A 8MSOP
CAP CER SMD