
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1538 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 100 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 6.8 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 38mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Horizontal Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.880" Dia x 1.380" L (22.35mm x 35.05mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1538M13 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 590MA 913 MOHM
FIXED IND 330UH 140MA 9.1 OHM
FIXED IND 2.2UH 3.3A 26.6 MOHM
FIXED IND 100UH 6.8A 38 MOHM TH
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD
CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 5V 50W