
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HCM1AV2 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 24 A |
| Current - Saturation (Isat): | 35A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.05mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 40MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.197" (5.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of HCM1A1305V2-1R0-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 450MA 390 MOHM
FIXED IND 22UH 1.1A 408 MOHM SMD
FIXED IND 4.2UH 2.5A 35 MOHM SMD
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1206
FIXED IND 1UH 24A 2.05 MOHM SMD
IC REG LIN POS ADJ 200MA 8SOIC
NETWORK SWITCH-ADVANCED 26 PORT