
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BDHE |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.7A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 135mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0806 (2016 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0806 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of BDHE002016102R2MQ1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 4A 22 MOHM TH
FIXED IND 15UH 770MA 450 MOHM
FIXED IND 68UH 4.8A 53 MOHM TH
FIXED IND 2.2UH 2.2A 135 MOHM
CONN SMP PLUG STR 50OHM EDGEMNT
DC DC CONVERTER 15V 3W
FIXED IND 4.7UH 8A 13.8MOHM SMD