
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SDS850R |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 2.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 40mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.189" (4.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SDS850R-222N is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 160NH 700MA 156 MOHM
FIXED IND 2.7UH 370MA 750 MOHM
FIXED IND 3.3UH 12A 5.9 MOHM SMD
FIXED IND 2.2UH 2.5A 40 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ LVDS
CONN PLUG HSG FMALE 16POS INLINE
FIXED IND 820NH 19A 4.42 MOHM