
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ASMCI-0805 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 60 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 500mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 15MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 | ||
| 75000 |
Current price of ASMCI-0805-100M-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3NH 800MA 60 MOHM
FIXED IND 1MH 1.1A 3.6 OHM SMD
FIXED IND 3.9MH 160MA 20.74 OHM
FIXED IND 10UH 60MA 500 MOHM SMD
THERMAL CONDUCTOR Q-BRIDGE
CONN PLG HSG FMALE 46POS INLINE
CONN SMA RCPT STR 50OHM COMPRESS