
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MHQ-P |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic, Non-Magnetic |
| Inductance: | 47 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 190 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.6Ohm Max |
| Q @ Freq: | 22 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.3GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1006 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1006 (0402) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of MHQ1005P47NGT000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.7UH 8.3A 8.5 MOHM
FIXED IND 680NH 379MA 1.4 OHM
FIXED IND 2.2UH 2.1A 110MOHM SMD
FIXED IND 2.2UH 20A 5.5 MOHM SMD
FIXED IND 47NH 190MA 1.6 OHM SMD
CRYSTAL 38.4000MHZ 11PF SMD
TVS DIODE 77.8V 125V DO201