
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ATCA |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 850 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 211mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.417" L x 0.768" W (36.00mm x 19.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2016 |
Current price of ATCA-07-851M-V is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 17.1A 8.2 MOHM
FIXED IND 47UH 740MA 646 MOHM
FIXED IND 53NH 415MA 696 MOHM
FIXED IND 850UH 2A 211 MOHM TH
MEMS OSC XO 62.5000MHZ LVCMOS LV
DC DC CONVERTER 5V 200W
CONN RCPT HSNG MALE 12POS PNL MT