
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHSM-4825 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 6.9 A |
| Current - Saturation (Isat): | 3.5A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 20mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.225" (5.72mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 | ||
| 1500 | ||
| 3750 |
Current price of IHSM4825ER1R5L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27NH 1A 110 MOHM SMD
FIXED INUCTOR 1.5UH 19 MOHM SMD
IND 5.6UH 8A 22.8MOHM SMD
FIXED IND 1.5UH 6.9A 20 MOHM SMD
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
FAN 40X48MM 12VDC TACH,PWM
DIES VIBRAKRIMP FLAG QD 22-18