
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RLB |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1 mH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | - |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | - |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.264" Dia (6.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.433" (11.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of RLB0712-102KL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 1A 120 MOHM SMD
FIXED IND 470NH 2.7A 50MOHM SMD
FIXED IND 39NH 530MA 240 MOHM
RES 15.8K OHM 0.05% 1/10W 0603
FIXED INDUCTOR 1MH TH
DC DC CONVERTER 0.6-5.5V
FUSE KIT PTC RST 0.12-2.6A 580PC