
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CLF-D |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 4.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4.4A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 16.9mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.189" (4.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 3000 | ||
| 5000 | ||
| 10000 |
Current price of CLF6045T-1R5N-D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3NH 1.562A 50 MOHM
FIXED IND 68UH 1.5A 350 MOHM TH
FIXED IND 1UH 4A 26.6 MOHM SMD
FIXED IND 6.8UH 275MA 1.3 OHM
FIXED IND 1.5UH 4.2A 16.9 MOHM
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
TERM BLK 20P SIDE ENT 2.54MM PCB