S1812R-682F
Description
FIXED IND 6.8UH 408MA 1.2 OHM
DataSheet
S1812R-682F PDF
Type Description
Series:S1812R
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Ferrite
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±1%
Current Rating (Amps):408 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.2Ohm Max
Q @ Freq:40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:32MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)