LQG15WH3N8S02D
Description
FIXED IND 3.8NH 900MA 100 MOHM
DataSheet
LQG15WH3N8S02D PDF
Type:Multilayer
Material - Core:-
Inductance:3.8 nH
Tolerance:±0.3nH
Current Rating (Amps):900 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):100mOhm Max
Q @ Freq:23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:5GHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)