SPD62R-224M
Description
FIXED IND 220UH 320MA 2.2 OHM
DataSheet
SPD62R-224M PDF
Type Description
Series:SPD62R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:220 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):320 mA
Current - Saturation (Isat):320mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):2.2Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)