SRP3012C-R47M
Description
FIXED IND 470NH 5A 30 MOHM SMD
DataSheet
SRP3012C-R47M PDF
Type Description
Series:SRP3012C
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Metal
Inductance:470 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):5 A
Current - Saturation (Isat):6.5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):30mOhm Max
Q @ Freq:10 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant:98MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)