HCM1A4020V2-2R2-R
Description
FIXED IND 2.2UH 4.6A 48 MOHM SMD
DataSheet
HCM1A4020V2-2R2-R PDF
Type Description
Series:HCM1AV2
Material - Core:Iron Powder
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):4.6 A
Current - Saturation (Isat):5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):48mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:33MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)