SDR1307-3R3ML
Description
FIXED IND 3.3UH 7.5A 8.7MOHM SMD
DataSheet
SDR1307-3R3ML PDF
Type Description
Series:SDR1307
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):7.5 A
Current - Saturation (Isat):15A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):8.7mOhm Max
Q @ Freq:26 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:38MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max):0.287" (7.30mm)