ASPI-6045S-5R1N-T
Description
FIXED IND 5.1UH 3.3A 26 MOHM SMD
DataSheet
ASPI-6045S-5R1N-T PDF
Type Description
Series:ASPI-6045S
Material - Core:Ferrite
Inductance:5.1 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):3.3 A
Current - Saturation (Isat):4.4A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):26mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:23MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)