VLP4612T-3R3MR85
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.3UH 850MA 260 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
VLP4612T-3R3MR85 PDF
Type Description
Series:VLP
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):850 mA
Current - Saturation (Isat):900mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):260mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.181" L x 0.118" W (4.60mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)