NLCV32T-151K-PFD
Description
FIXED IND 150UH 100MA 7.93 OHM
DataSheet
NLCV32T-151K-PFD PDF
Type Description
Series:NLCV-PFD
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:150 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):100 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):7.93Ohm Max
Q @ Freq:20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:8MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:796 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MGV05032R2M-10
MGV05032R2M-10
FIXED IND 2.2UH 5.8A 29.2 MOHM
IMC1210BN1R5K
IMC1210BN1R5K
FIXED IND 1.5UH 370MA 850 MOHM
103-153K
103-153K
FIXED IND 15UH 135MA 5.6 OHM SMD
NLCV32T-151K-PFD
NLCV32T-151K-PFD
FIXED IND 150UH 100MA 7.93 OHM