LQP03TG4N7J02D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
FIXED IND 4.7NH 250MA 720 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
LQP03TG4N7J02D PDF
Type Description
Series:LQP03
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Thick Film
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:4.7 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):250 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):720mOhm Max
Q @ Freq:12 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:6.5GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:500 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.013" (0.33mm)