LQH32DN3R3M23L
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.3UH 530MA 260 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
LQH32DN3R3M23L PDF
Type Description
Series:LQH32
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):530 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):260mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:50MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.087" (2.20mm)