RLB0913-151K
Description
FIXED IND 150UH 1A 370 MOHM TH
DataSheet
RLB0913-151K PDF
Type Description
Series:RLB0913
Package:Tray
Material - Core:Ferrite
Inductance:150 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):1 A
Current - Saturation (Isat):750mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):370mOhm
Q @ Freq:20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:3.2MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max):0.492" (12.50mm)