5022R-562F
Description
FIXED IND 5.6UH 1.03A 320 MOHM
DataSheet
5022R-562F PDF
Type:-
Material - Core:Iron
Inductance:5.6 µH
Tolerance:±1%
Current Rating (Amps):1.03 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):320mOhm Max
Q @ Freq:45 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:60MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):0.230" (5.84mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FIXED IND 22NH 4A 5.2 MOHM SMD
1210-122F
1210-122F
FIXED IND 1.2UH 497MA 750 MOHM
B82559A2102A016
B82559A2102A016
FIXED IND 1UH 31A 1.15 MOHM SMD
5022R-562F
5022R-562F
FIXED IND 5.6UH 1.03A 320 MOHM