CM453232-2R7JL
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FIXED IND 2.7UH 370MA 750MOHM SM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CM453232-2R7JL PDF
Type Description
Series:CM45
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:2.7 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):370 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):750mOhm Max
Q @ Freq:50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:50MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)