ISC1812RV270K
Description
FIXED IND 27UH 212MA 1.56 OHM
DataSheet
ISC1812RV270K PDF
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:27 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):212 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.56Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:13MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)