LHL10NB680K
Description
FIXED IND 68UH 1.5A 120 MOHM TH
DataSheet
LHL10NB680K PDF
Type Description
Series:LH, L Type
Package:Bulk
Material - Core:Ferrite
Inductance:68 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):1.5 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):120mOhm Max
Q @ Freq:40 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:4.9MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max):0.551" (14.00mm)