ASPIAIG-FLR4020-2R0M-T
Description
FIXED IND 2UH 8.2A 23.3 MOHM SMD
DataSheet
ASPIAIG-FLR4020-2R0M-T PDF
Type Description
Series:ASPIAIG-F
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):8.2 A
Current - Saturation (Isat):5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):23.3mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:4020
Size / Dimension:0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)