LB3218T100MV
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
FIXED IND 10UH 340MA 325MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
LB3218T100MV PDF
Type Description
Series:LB
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:10 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):340 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):325mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:30MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1207 (3218 Metric)
Supplier Device Package:1207
Size / Dimension:0.126" L x 0.071" W (3.20mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)