NLCV25T-R47M-PFRD
Description
FIXED IND 470NH 1.34A 96 MOHM
DataSheet
NLCV25T-R47M-PFRD PDF
Type Description
Series:NLCV-PFD
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:470 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.34 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):96mOhm Max
Q @ Freq:5 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant:220MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:25.2 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Supplier Device Package:1008 (2520 Metric)
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)