LQG15HS4N3C02D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
FIXED IND 4.3NH 750MA 140 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
LQG15HS4N3C02D PDF
Type Description
Series:LQG15
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Multilayer
Material - Core:Air
Inductance:4.3 nH
Tolerance:±0.2nH
Current Rating (Amps):750 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):140mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:6GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)