LMLP05D5N3R3CTAS
Description
FIXED IND 3.3UH 3.3A 27 MOHM SMD
DataSheet
LMLP05D5N3R3CTAS PDF
Type Description
Series:LMLP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):3.3 A
Current - Saturation (Isat):3.8A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):27mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)