DFE2HCAH2R2MJ0L
Description
FIXED IND 2.2UH 1.9A 101 MOHM
DataSheet
DFE2HCAH2R2MJ0L PDF
Country of origin
Date code
25+
ads
Type Description
Series:DFE2H
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Metal
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.9 A
Current - Saturation (Isat):2.5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):101mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Supplier Device Package:1008
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)