ISC1812BN3R3K
Description
FIXED IND 3.3UH 357MA 550 MOHM
DataSheet
ISC1812BN3R3K PDF
Type:Wirewound
Material - Core:Iron Powder
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):357 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):550mOhm Max
Q @ Freq:30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:61MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)