LQW15AN2N8G8ZD
Description
FIXED IND 2.8NH 1.5A 47 MOHM
DataSheet
LQW15AN2N8G8ZD PDF
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:2.8 nH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):1.5 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):47mOhm Max
Q @ Freq:27 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:13.5GHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)