MCL2012V2-150-R
Description
FIXED IND 15NH 500MA 400 MOHM
DataSheet
MCL2012V2-150-R PDF
Type Description
Series:MCL2012V2
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:-
Inductance:15 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):500 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):400mOhm Max
Q @ Freq:15 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:1.8GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)