SCRH4D14R-820
Description
FIXED IND 82UH 290MA 3 OHM SMD
DataSheet
SCRH4D14R-820 PDF
Type Description
Series:SCRH4D14R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:-
Inductance:82 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):290 mA
Current - Saturation (Isat):190mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):3Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)