LHLZ06NB470K
Description
FIXED IND 47UH 820MA 350 MOHM TH
DataSheet
LHLZ06NB470K PDF
Type Description
Series:LH, LZ Type
Package:Bulk
Material - Core:Ferrite
Inductance:47 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):820 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):350mOhm Max
Q @ Freq:20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:7.7MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.307" Dia (7.80mm)
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)