SC3308F-220
Manufacturer
Signal Transformer
VIGOR # :
Description
FIXED IND 22UH 1.64A 230 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SC3308F-220 PDF
Type Description
Series:SC3308F
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:22 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.64 A
Current - Saturation (Isat):1.6A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):230mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.530" L x 0.390" W (13.45mm x 9.90mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)