SCRH125-680
Description
FIXED IND 68UH 2A 120 MOHM SMD
DataSheet
SCRH125-680 PDF
Type Description
Series:SCRH125
Material - Core:-
Inductance:68 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2 A
Current - Saturation (Isat):1.5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):120mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)