ASPI-0320S-3R3N-T3
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.3UH 1.24A 125 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
ASPI-0320S-3R3N-T3 PDF
Type Description
Series:ASPI-0320S
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):1.24 A
Current - Saturation (Isat):1.1A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):125mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)