CDRH125-3R1NC
Description
FIXED IND 3.1UH 6A 17 MOHM SMD
DataSheet
CDRH125-3R1NC PDF
Type Description
Series:CDRH125
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:-
Inductance:3.1 µH
Tolerance:-20%, +30%
Current Rating (Amps):6 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):17mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 80°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SC73-100
SC73-100
FIXED IND 10UH 2.4A 80 MOHM SMD