ELJ-PC330KF
Description
FIXED IND 33UH 120MA 6.5 OHM SMD
DataSheet
ELJ-PC330KF PDF
Type Description
Series:PC
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:33 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):120 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):6.5Ohm Max
Q @ Freq:20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:16MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Supplier Device Package:1008 (2520 Metric)
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)