SCMD4D08-3R3
Manufacturer
Signal Transformer
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.3UH 1.1A 190 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SCMD4D08-3R3 PDF
Type Description
Series:SCMD4D08
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.1 A
Current - Saturation (Isat):1.12A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):190mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.252" L x 0.197" W (6.40mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)