VLF4014ST-6R8M1R2
Description
FIXED IND 6.8UH 1.2A 190 MOHM
DataSheet
VLF4014ST-6R8M1R2 PDF
Type Description
Series:VLF
Material - Core:Ferrite
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.2 A
Current - Saturation (Isat):1.2A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):190mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.150" L x 0.142" W (3.80mm x 3.60mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)