CLF12555T-4R7N-CA
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 4.7UH 5.3A 15.2 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CLF12555T-4R7N-CA PDF
Type Description
Series:CLF-CA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):5.3 A
Current - Saturation (Isat):9.6A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):15.2mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.476" W (12.50mm x 12.10mm)
Height - Seated (Max):0.230" (5.85mm)